Public

PmWiki e

jsem pro zacatek vyjednavani pres Vaclava Havla

foto

by Pooka

video

DiVX kodek 5.21 by http://g4.avu.cz/czechtek2005/ sory hlavni videa musela byt stazena ;( http://www.policejnistat.cz

použití střelné zbraně

toto je sjezd z dálnice kterým mohla na pozemek policie ale ne technaři .. 50m ktere mohli posloužit ke klidnému najetí na louku

zde pan s tonfou masiruje stan, pricemz je 50:50 ze v nem jsou lidi ..
http://bodik.nawebu.info/pmwiki/pmwiki.php?n=Cztk2005.Foto1?pic=42

a true story

http://www.home.karneval.cz/10270239/czechtek2005/czechtek2005.html


proč ?

13:14:11 Krychlik: Za co jdes tedy konkretne demonstrovat, to by mne zajimalo. 13:19:13 bodik: ja ? .. ja jdu za to ze sem videl najemni smlouvu, videl sem zakon o prijezdovych cestach a presto jsem cekal 10 hodin na dalnici D5. za to ze policie aniz by dala vedet (a opravdu nebylo nic slyset) zacala zatahovat louku a pouzivala neprimerene prostredky, dokonce si privezla TANK/BVP (viz. fotky). za to ze do lidi kteri chranili majete ostatnich (zvukove aparatury stojici na pronajatem pozemku) nicila vodou z vodnich del. a 500 lidem kteri tam zustali hazela dymovnice pod nohy a palila jim kuzi (viz. foto), nasledne pak rozebirala lidi nakladackou a to jak muze tak zeny tak i lidi sedici klidne na pronajate zemi. za to ze tento zakrok byl demonstrativni, nezakonny, a sama policie se pri nem provinila nejen proti mezinarodni listine prav a svobod (nasili je vzdy sporne), ale hlavne proto zakonum Ceske republiky.

Dale pak proti politicke vladnouci vrstve. Jmenovite cele vlade CSSD a premieru Paroubkovi, ktery se jednak odvolaval na zdroje informaci (statni zastupce, ...) ktery na miste VUBEC NEBYLI. Dale pak na neexistujici skutecnosti (odvolani souhlasu majitele) a to cele ze sluzebni cesty kdesi v prdeli aniz by se prijel opravdu podivat. Jednoduse receno ze to zase chtel smest pod koberec.


Václavák '89 .. a proč ?

ParoubTek byl zlý čin

Teprve dnes v noci přicházím na to co jsme ztratili. Místo kde můžete zapomenout na celý svět volebních preferencí a stoupajících nájmů, dražšího jízdného a másla. CzechTek .. místo a čas spojující lidi kteří jsou schopní a dokáží něco udělat, vytvořit a vyjádřit názor a být schopni samoorganizace, samovlády(v určitých mezích).

Nejsou ani chudí ani bohatí, ale kolikrát za své vydělané peníze koupí bedny a jezdí v dodávce ostatním hrát, akorát tohle se zrovna blbě daní. Pokud se tak podívám všechny průsery této a minulých vlad je dnešní zásah opravdu kritické historické místo. Budeme se dále ve středu evropy držet cizích myšlenek a cizích regulí, ať už se jedná o dějepis, EU, komunisty, U.S.A. ...

Jako trpajzlici zarytí u svých obrazovek žereme co napíší v novinách. Sami dnes vidíme přesný obraz dezinformačních kapacit běžných sdělovacích prostředků a manipulační schopnosti našich předních politiků, kteří zniči novou tradici, která významně spojovala evropany tak jak to opravdu chtějí. Navíc se veškeré snahy, síla ozvat se zmizí s výbuchem mediální bubliny číslo 120 223 569 542 232 120 295 (shodou okolností velikost českého schodku státních financí).

Možná je zbytečné tu říkat, že daný predsedens (máme římský systém práva) udělal mr. Gross, kterej si s Paroubkem podavá aspon 3 gratulace denně. Hrozně by mě zajímalo proč nechtějí mladé soudce.

bodik (ilustrace KAIRRA)

P.S: gangsta's paradise

prostrihy

byl sem sjezd primo z dalnice .. najeli tamtudy vsechny benga .. 200m od hlavni stage ktera byla na legal pozemku ... a byli sme tam kdyz zacali palit vodnim delem do hlavni stage

... muzu povypravet...treba o tom jak asi 500 lidi branilo systemy .. byly namackany v pulkruhu beden hazeli na ne slzak a strikali do nich vodou..primo do lidi, primo na bedny..zbytek poldu vytesnoval zbytek lidi, slzak, postup, slzak, postup .. a chlapik z poslednich sil z bened rval "Brante systemy, toto je náš pronajatý pozemek, policie nesmí překročit hranice katastrální mapy, stůjme při sobě ... jsme v právu" .. a mluvil sem s borcem co sefoval tu smlouvu, verim mu ..

22:08:42 Ekolka: Cesky rozhlas "Policiste hodili dymovnice do autobusu aby ho vycistili, nevsimli si vsak ze uvnitr jsou uz jejich kolegove, takze je priotravili." eh .. nevim jestli se smat nebo brecet

23:42:31 bodik: http://imgs.idnes.cz/oprilohy/infografika/technoparty/smlouva1.htm 23:42:34 bodik: idnes 23:44:31 bodlina-chropice: hm, to cetli v telce, to jsem videla.. ale to je docela zavadejici, ne? soukroma oslava pulky prazdnin.. mno, nic. dobrou 23:44:59 bodik: to je ono 23:45:10 bodik: proc ti prijde podezrele ze je to soukroma oslava pulky prazdnin ? 23:45:21 bodik: protoze nic takoveho neuci na zakladni skole ?

ekolka: volal mi frantisek ... tyve fakt nechapu, rozbili jim okynko u auta , hodili jim tam slazak, vlitli na ne pak prej uz huste, krev a tak, ale je oka


LUKASHIVA --- --- 1.18:37 31.7.2005 --- [1.25:11 :: diskuze :: Protest proti zasahu Policie CR - CZECHT] Jakym zpusobem se da podat trestni oznameni na Ministra vnitra?

Pred hodinou jsem se vratil z louky, doufam ze se v mediich objevi videa primo ze zasahu. Nakonec jsem nedopadl nijak spatne, jen otekly koleno od rany pendrekem popalenina od srapnelu na lejtku. Doufam ze ostatni co zustali jsou v cajku. Videl jsem veci ze kterejch nevim jestli bejt bezradnej nebo nasranej. Fizl co prasti cloveka k nemu otocenymu zady, zatimco se dotycny snazi klidnit nejakyho urvanyho vykalence. Fizla co se samolibym usmevem haze slzaky do davu za hradbou svych "kolegu" i presto ze ho ostatni policajti okrikovali at to nedela (pinpongovej system slzak - lahve). Rozkazy velitele oddilu "chlapy rezte to co de", "ti co sedej nemlate, jenom do nich bodejte (obuchem)". Hazeni slzaku pod autobus kde byli schovany nejaky holky a par psu. Vychaoseny policajty kteri nevedej jestli maj postupovat nebo se stahovat.


tisk & blog


Svobodomyslní jedinci a přátelé dobré vůle,

pohár trpělivosti s aktuálním stavem politické a mocenské scény České republiky právě přetekl. Zásah na Czechteku 2005 je naprosto bezprecedentním zneužitím politické moci ve prospěch demagogické propagandy a otevřeným vyhlášením války principu občanské společnosti a demokracie. Jde o očividný a slušného člověka urážející sběr politických předvolebních bodů. Děje se tak na úkor práv těch skupin obyvatelstva, které nevyznávají mainstreamovou (tj. vládní garniturou oblíbenou) kulturu a nějakým způsobem se liší od šedivého davu tzv. „spořádané“ většiny.

Zásah je názornou ukázkou toho, jakým směrem se bude v blízké budoucnosti vyvíjet politické, právní a kulturní prostředí v ČR pod vládou této politické kliky: nebetyčné lži vrcholných představitelů státu jako oficální nástroj komunikace s médii a veřejností, udržení mocenských pozic za jakoukoli cenu, postupné omezování základních lidských práv a svobod, neoprávněné zneužívání síly, naprostý nedostatek pocitu odpovědnosti vůči voličům, politika netolerance a represe namísto aktivní a koncepční podpory multikulturní společnosti, aktivní vytváření a otevřená podpora prokorupčního a klientistického prostředí, ryzí amatérismus v jakýchkoli řídících mechanismech na úrovni správy státu i veřejné samosprávy atd. atd…

Diletantská vláda ČSSD, dlouhodobě neschopná řešit jakékoli problémy současné české společnosti, žije stále v myšlenkových mantinelech postkomunismu a v mnohaletém zpoždění oproti současné realitě moderní a demokratické Evropy. Je řízena jedním premiérem ostudnějším než druhým ( ten aktuální se mj. nepokrytě bratříčkuje s bývalými aktivními agenty STB, a to za minimálního zájmu veřejnosti). Bohužel to není vše: poprvé od pádu komunismu neváhá vládní moc použít hrubé, vojensko-policejní násilí proti mírumilovné, nenásilné a neozbrojené skupině obyvatelstva. Časová smyčka se tak po 16 letech uzavírá: vláda většinové ČSSD se tímto činem veřejně, přímo a ostentativně přihlásila k odkazu zločinné KSČ, z níž ostatně ČSSD svou členskou základnou vyšla.

Ve světle těchto událostí vyzývám všechny ty, kterým není tento stav lhostejný, k následujícím aktivitám občanské angažovanosti:

1. Okamžité vytvoření hlavního (respektovaného, akceschopného) organizačního výboru na demokratické platformě, řídícího akce protestního charakteru.

2. a/ Bezodkladná organizace a účast na mírumilovných, masivních a opakovaných protestních akcích a demonstracích (před Úřadem vlády/Poslaneckou sněmovnou ČR/Senátem ČR), řádně nahlášených a i jinak probíhajících plně v souladu s platnými zákony ČR. b/ Organizace celorepublikové podpisové Petice požadující nezávislé vyšetření Zásahu a následné vyvození odpovídajících personálních změn ve vládě c/ Masivní zasílání e-mailů s protestním obsahem na adresu vlády, příslušných ministerstev a orgánů Evropské unie.

3. Získání široké podpory ze strany opozičních a sympatizujících stran politického spektra i společenského a kulturního života. Získání aktivní spoluúčasti na protestních aktivitách a veřejných prohlášeních odsouzujících Zásah. Získání podpory demokraticky a moderně uvažující části občanů naší společnosti, jejich aktivní zapojení do protestních akcí.

4. Získání široké podpory ze strany prodemokraticky smýšlejícího podnikatelského sektoru, vytvoření transparentního finančního fondu na pokrytí primárních nákladů na: - propagaci protestních aktivit a shromáždění - pravdivou a objektivní informovanost veřejnosti o reálném průběhu Zásahu - profesionálního právního servisu

5. Masové podávání trestních oznámení na konkrétní věřejné činitele ( premiér, ministr vnitra, policejní prezident, velitel zásahu) ze strany občanů, a to pro podezření z trestných činů „Zneužití pravomoci veřejného činitele“, „Násilí proti skupině osob“ apod.

6. Vytvoření dostatečného tlaku veřejnosti, který rozvíří zatuchlost stávající politické situace a povede zemi k rychlým předčasným volbám.

7. Současné vytvoření tlaku na revizi aktuálního volebního systému. Iniciování příslušných ústavně-právních změn, vedoucích k změnám politické scény směrem k větší transparentnosti, otevřenosti, pluralitě názorů a k upevnění základních demokratických principů moderní společnosti.

Ukažme, že nám vývoj této společnosti, směřující teď k drastickému omezování základních lidských svobod, není lhostejný!! Vystupme společně a aktivně formou inteznivních protestních akcí! Překonejme osobní a myšlenkovou pohodlnost ve prospěch budoucího vývoje naší společnosti!

JEDNEJME!!!

Beny 736609021

V případě, že se s výše uvedenými názory ztotožňujete, pomozte prosím rozeslat tuto zprávu dalším příjemcům. Vřelé díky!


techno.cz

Mellow 13:00 dnes prislo mailem


Original Message -----

From: To: ; ; Sent: Sunday, July 31, 2005 2:59 AM Subject: Fwd: Brutální zásah proti účastníkům Technoparty

Dobrý den, to, co jsem slyšel před chvílí ze zpráv Českého Rozhlasu mě hluboce pobouřilo.

Nejsem technař, mojí doménou je spíš hudba 60.let, ale jakýkoliv brutální zásah proti nezávislé kultuře mi silně připomíná atmosféru komunistické normalizace, zejména kruté pronásledování hudební skupiny Plastic People Of The Universe, které začalo v roce 1974 podobným zásahem tehdejší Veřejné bezpečnosti proti účastníkům jednoho poklidného koncertu.

Proto Vám vyjadřuji veškerou svojí lidskou a občanskou podporu a přikládám svůj protestní dopis kanceláři ředitele České Policie.

Doufám, že takových protestů bude co nejvíc, zejména z Vaší strany. Přeji Vám hodně štěstí v boji za svobodu a demokracii. Nedopusťme novou totalitu.

Jiří Jína, Brno Email: jrjina@volny.cz


PŮVODNÍ ZPRÁVA -----

Od: jrjina@volny.cz Komu: sekretpp@mvcr.cz,oks@mvcr.cz,rsppppcr@mvcr.cz Předmět: Brutální zásah proti účastníkům Technoparty Datum: 31.7.2005 - 2:27:50

Dobrý den,

je mojí morální občanskou povinností rozhodně protestovat proti brutálnímu zásahu Policie ČR proti účastníkům kulturní akce Techoparty.

Silně mi to připomíná zásahy bývalé Veřejné bezpečnosti proti účastníkům koncertů skupiny Plastic Paople of The Universe v sedmdesátých letech, počínaje brutálním zásahem v roce 1974.

Také paralela se 17. listopadem 1989 není zcela od věci.

Že se opět obnovují brutální represe proti představitelům nezávislé kultury, mě hluboce pobuřuje.

Nejsem účastníkem, ani fanouškem Technoparty, ale ani bývalý prezident republiky, pan Václav Havel nebyl fanouškem hudební skupiny Plastic Paople of The Universe a přesto se této skupiny zastával při její nespravedlivé perzekuci, čistě z občanské solidarity, což mělo za následek i vznik Charty 77, jejíž demokratické dědictví by rozhodně nemělo být pošlapáváno ani v současné době.

Nechci se srovnávat s bývalým prezidentem republiky, Václavem Havlem, pouze se v této věci pokouším následovat jeho příkladu. Jsem přesvědčen, že plním pouze svojí občanskou povinnost a využívám ústavní svobody slova, abych vyjádřil svůj občanský postoj.

Doufám, že celý brutální zásah Policie ČR proti účastníkům Technoparty bude poctivě a jednoznačně přehodnocen, stejně tak, jako byl přehodnocen i brutální zásah bývalé Veřejné bezpečnosti ze 17. listopadu 1989. K tomu Vám přeji mnoho zdaru. S veškerou úctou

Občan České Republiky Jiří Jína


idnes.cz 31.cervence ... Na místě, kde se ještě v sobotu bavilo několik tisíc lidí z celé Evropy, zůstávalo v neděli ráno několik stanů, odpadky a střepy. Policisté totiž každou nalezenou láhev rozbili obuškem, aby jí nemohli technaři na těžkooděnce hodit. ...

... Podle soudního znalce hrozilo, že škody přesáhnou pět tisíc korun, proto se policisté rozhodli zakročit. Na CzechTek navíc podle Knížete mířilo dalších až deset tisíc lidí a to byl také jeden z důvodů radikálního zásahu.

"Udělal bych totéž i loni, ale tehdy jsem měl sotva padesát lidí," konstatoval Kníže.

Jednoznačně odmítl, že by jednal na pokyn nadřízených nebo politiků. "Já jsem rozhodoval a nesu za to plnou odpovědnost," řekl. Škody způsobené těžkooděnci, kteří na louce mimo jiné rozbili mnoho skleněných láhví, policie bude řešit. ...

... Paroubek i Bublan zákrok hájí Premiér Paroubek vůbec nepochybuje o správnosti policejního zásahu. "Určitě byl ten zákrok policie adekvátní, šlo o nelegální akci. V krátké době připravíme určité změny legislativy, aby se už takové akce neopakovala," řekl reportérovi MF DNES. ...


diskuse

18:36:04 Krychlik: Tak jsem si precetl jak to videla policie: http://www.mvcr.cz/zpravy/2005/czechtek.html Je mi jasny, ze technari to videli jinak a pravda, ze bude jako obvykle nekde uprostred, ale ta zprava zni zatracene presvedcive. 18:55:21 Krychlik: A tady mas neco k tomu mrtvemu mladikovi - tohle bych v klidu povazoval za pravdu. http://www.mvcr.cz/zpravy/2005/mlynec.html Je videt, ze demagogie a lzi prichazi s obou stran. Tezko vybrat, kdo je lepsi :-( 19:45:35 bodik: tak ke zprave ceske policie: "...Smlouva o povolení vstupu na uvedené pozemky byla ověřena s tím, že přístup na pronajaté území je možný pouze přes pozemky dalších vlastníků, kteří se vstupem ani přejezdem nesouhlasí. ..." http://www.blisty.cz/2005/8/2/art24371.html 19:46:54 bodik: "... Účastníci technoparty byli vyzýváni v českém a německém jazyce,..." az po tom co jich tam 30 nabehlo a rikalo ze cestine nerozumi .. navic oficialne uznavanym jazykem je prece anglictina .. jen podotykam ze nemcina hlasatele byla horsi nez na hlavnim nadrazi 19:48:48 bodik: "...Vždy po uskutečněných výzvách (zpravidla v pěti jazycích) byl dán dostatečný časový prostor k odchodu účastníků...." tak tohle je jasna lez jako vez a rekne to kazdej kdo byl na louce .. hlaseni probehlo pouze jednou na zacatku akce kde byl hlasatel od lidi vzdalen 1km a nikdo nic neslysel 19:52:20 bodik: "...O agresivitě návštěvníků Czech Teku svědčí i to, že bylo zraněno celkem 47 policistů..." .. kolik bylo zranenych technaru nikdo nevi .. a tyto policiste byly zraneni v plne zbroji .. az ti zapalej auto taky si ho budes branit .. zvlast kdyz nemuzes jet protoze si pil 19:52:30 bodik: tolik k faktum uvedenych ve zprave .. 19:52:33 bodik: cize tu mame 19:52:46 bodik: 1) lez podlozena zakonem(prijezdova cesta) 19:53:06 bodik: 2) lez o vyzvach .. bohuzel neni natoceno .. ale je videt na kompletnich videich 19:53:52 bodik: 3) potom clanku o srazenem mladikovi neprikladam vahu duveryhodnosti .. i kdyz je fakt ze tak to byt mohlo .. nicmene pokud by policie cztk nerozehnala nestalo by se to s ppsti alespon 70%

nakonec neco pro zasmani ;)

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on August 07, 2005, at 03:14 PM
<